Захист прав спадкоємця за заповітом
Весною 2023 року звернулась Клієнтка, за правовою допомогою, оскільки маючи заповіт від батька не мала можливості отримати спадщину, через нові заповіти від її батька на інших родичів. Вважала, що батько не розумів своїх дій через хворобу, а тому просила про допомогу.Адвокатом було зібрано докази, в тому числі медична документація, було подано позов до суду про визнання недійсним заповіту (в процесі розгляду справи виявлено, що таких заповітів було два один за одним в різницю 2 місяці).
За клопотанням адвоката було призначено посмертну судово медичну експертизу, яка підтвердила слова Клієнтки, що бутько був хворий та не розумів своїх дій, а тому не мав можливості робити нові заповіти.
Судом було задовлені позовні вимоги, були визнані недійсними заповіти, які батько Клієнтки робив вже після того як зробив заповіт Клієнтці.
Рішенням суду у справі № 446/1576/23 у травні 2025 року позов задволено; також було стягнуто із відповідачів судові витрати (судовий збір, витрати на посмертну судово медичну експертизу, та витрати на правиничу допомогу адвоката).
Оскільки було два заповіти, то було і два відповідачі, один із них подав апеляційну скаргу, але вже після відкриття апеляційного провадження подав заяву про відмову від апеляційної скарги.
Рішення суду у справі № 446/1576/23 набрало законної сили.
Правничу допомогу надавав, адвокат Цебак Іван.